radu-florin-648487-unsplash

Teadveloleku kursused

Meelerahu on leitav seestpoolt. Üks toimiv viis sellega kontakt saada ja seda kvaliteeti endas hetk hetke järel avada, on teadveloleku (mindfulness) kasutamine oma igapäevases elus.
Teadvelolek on kunst olla käesolevas hetkes, aktsepteerides ilmnevat sellisena, nagu see on. See on kaasaegne religioonivaba nägemus teadvustamisvõime kasutamisest, arvestades tänast elutempot. Teadvelolek on praegu väga kuum teema, kuna see tõesti aitab inimesi! Oma efektiivsuse tõttu on see ka teadusmaailma huviorbiidis: teadveloleku rakendamine toob kaasa tervislikke muutusi harjumustes, vähendab läbipõlemise riski, depressiivsust, stressi ja ärevust, suurendab heaolu, efektiivsust ja enesejuhtimise võimet, parandab und ja aitab ennetada paljude haiguste väljakujunemist.

Allpool leiad infot tellimisel toimuvatest teadveloleku koolitustest alustades 90-minutilisest tutvustusest kuni 8-nädalase kursuseni välja. Leia endale sobivaim lahendus või võta minuga ühendust ja loome selle koos!

Teadveloleku kogemuskoolitus

Sa oled tõenäoliselt kuulnud mindfulnessist, aga oled Sa ka teadvustanud, mis see täpselt on? Teadveloleku kogemuskoolitusel saab kogeda ja õppida, mis teadvelolek on, mis on selle praktilised kasud ja kuidas saab selle abil luua oma ellu selgust, rahu ja rõõmu.

Soovid, et Su meeskond saaks kiirelt suhu esmase maitse teadvelolekust, mis oleks apetiitne, ilmekas, sisukas ja igati praktiline? Kui jah, siis see koolitus on Sulle!

simon-migaj-471526-unsplash
yeshi-kangrang-296068-unsplash

Koolitusel keskendume järgmistele teemadele: mis on teadvelolek – kuidas see seostub igapäevase eluga ja millised on kõnekaimad teadustulemused selles vallas; miks on tähelepanu juhtimine oluline ja kuidas seda teha; kuidas astuda maha autopiloodilt ja tegutseda teadlikult; kuidas vähendada stressi oma elus ja suurendada oskust elu ja töö väljakutsetega toime tulla; kuidas taasavastada selgus, rahu, rõõm ja tähenduslikkus.

Olen seda koolitust juhendanud kordi ja kordi ja tean – see kõnetab!

Koolituse pikkus on 90 minutit. Auditooriumi suurus võib olla 5-100 inimest. Osalejad saavad koolituselt kaasa 5 miniharjutust, mida kohe enda elus kasutama hakata, kirjalikud materjalid ja helifailid teadliku kohalolu harjutustega.

“Suhtlus Helenaga oli kiire ja lihtne – koolituse kirjeldus vastas sisule ja veel enamgi. Läbi sai tehtud mitmeid praktilisi ja häid võtteid, mida igapäeva pingelistes olukordades meenutada ja taasavastada.”Maris Rannus, Rimi Eesti Food AS

Helena on väga soe inimene, kes on ise oma sõnumi elav kehastus, temaga suheldes tunned, et ta on kohal ja terveni Sinu päralt. See on väga ilus ja inspireeriv. Oma koolitusel oli Helena hästi praktiline, pakkudes läbi erinevate harjutuste ilusat kohalolu kogemust.” Heili Susi, Riigi Tugiteenuste Keskus

Räägime lähemalt

 

Teadvelolek on vastumürk automaatpiloodile, aidates meil olla rohkem kohal ja mitte ainuüksi tormata läbi elu

 

Teadveloleku koolitussari

Mis on mindfulness ja kuidas saab see olla Sinu igapäevaseks tööriistaks? Teadveloleku koolitussarja jooksul saab kogemuslikult õppida mis teadvelolek on, mis on selle praktilised kasud, kuidas rakendada seda erinevates eluvaldkondades ning luua seeläbi oma ellu rohkem selgust, rahu ja rõõmu.

Soovid, et Su meeskond saaks lühikese ajaga maksimumkasu teadvelolekust, samas ei kõneta Sind klassikaline 8-nädalane formaat? Kui jah, siis see koolitus on Sulle!

artem-bali-578205-unsplash

Koolitussari koosneb viiest 90-minutilisest kohtumisest, hõlmates kõige olulisemaid teadveloleku teemasid. Kohtumiste vahele võib jääda nädal kuni kuu. Auditooriumi suurus võib olla 5-50 inimest. Osalejad saavad koolituselt kaasa vägevaid ahhaa-elamusi, hulgaliselt praktilisi miniharjutusi, kirjalikud materjalid ja helifailid teadliku kohalolu harjutustega.

“Helena juhtimisel viisime Playtechi Tartu ja Tallinna kontoris 2019. aasta alguses läbi 5 kuu jooksul 5 seminarist koosneva teadveloleku koolituse. Huvi kursuse ja teema vastu oli väga suur, mistõttu seminaride kohad täitusid minutitega. Koostöö Helenaga oli väga lihtne ja sujuv nii kursuse kokkupaneku, läbiviimise kui ka edasiste soovituste jagamise osas. Oma tööd teeb Helena tõelise pühendumise ja hoolivusega. Hea näide on töötaja kommentaar, kes ütles, et Helena hääl ja rääkimisstiil on nii siiras ja meeldiv, et teda võikski kuulama jääda. Kindlasti teeme koostööd ka edaspidi ning soovitan teda ka teistele ettevõtetele, kes on fookusesse võtnud oma töötajate vaimse tervise ja heaolu.” – Hiie-Liin Tamm, Playtech Estonia OÜ

“Aitäh Helena Väljastele 5-nädalase Testlio tiimi mindfulness-koolituse eest! Kuigi olin varasemalt sarnase koolituse Helena juures juba läbinud, siis ka seekord oli palju avastamist ja teha seda koos oma armsa tiimiga oli samuti uus kogemus. HR inimesed, kes julgevad eksperimenteerida, kindlasti soovitame Helenat! Kellele lauajalka, kellele palgatõus või massaaz või tiimilõunad, mindfulness aga muudab sisemiselt, ja eks ole rahulolu ju sisemine töö.” – Kristiina Mallene, Testlio OÜ

See teekond on avastusterohke ning põnev!

Osalejad on oodatud osa saama nii üksikutest kui kõigist sarja kuuluvatest kohtumistest:

Kohalolu: Kuidas saada oravarattast välja? Miks seda teha? Kuidas juhtida oma tähelepanu? Teadvelolek praktikas ja teoorias. Teadvelolek enesejuhtimise teenistuses.

Mõtted: Kas lood meie peades on reaalsus ise? Kuidas mitte uskuda iga oma mõtet? Mõistuses toimuv praktikas ja teoorias. Teadvelolek mõtetega suhestumisel.

Emotsioonid: Mis paneb meid käituma nii, nagu me käitume? Kuidas olla vähem juhitud emotsioonide poolt? Emotsioonid praktikas ja teoorias. Teadvelolek emotsioonidega suhestumisel.

Suhted: Kuidas olla hoolivalt kohal mitte ainult teiste vaid ka enda jaoks? Heasoovlikkus suhetes. Enesesõbralikkus ja -kaastunne.

Tasakaal: Kuidas hoida oma akud laetuna? Tasakaal kurnavate ja kosutavate tegevuste vahel. Kuidas avastada ja muuta oma suhtumist mõnda töölõiku või tegevusse.

Räägime lähemalt

8-nädalane teadveloleku kursus

See on üdini praktiline kursus osalejate teadveloleku toetamiseks.

Kursusel õpitakse erinevaid teadvelolekupraktikaid, mis aitavad väljuda oravarattast ning võimaldavad keskenduda sellele, mis on. Kursusel harjutakse olema heasoovlikult käesolevas hetkes käsilolevate tegevuste juures. Õpitakse vaatlema oma mõtteid ja emotsioone distantsilt ning suhtuma ka keerulistesse asjadesse aktsepteeriva kohaloluga. See kõik võimaldab meil muutuda teadlikumaks, ennastjuhtivamaks, rahulikumaks, efektiivsemaks, loovamaks ja õnnelikumaks inimeseks.

Soovid tellida oma ettevõttesse klassikalise 8-nädalase teadveloleku kursuse ja Sul on vaja koolituse kvaliteedis kindel olla? Kui jah, siis see koolitus on Sulle!

Mindful-circle-1
Vaikuseminutite teadveloleku kursuse töötasin välja 2016. aastal. Tänaseks on üle 1100 inimese selle kursuse läbinud ning nad kiidavad seda – koolituse soovitusindeks on 9,2 (skaalal 1-10 vastus küsimusele “Kas Sa soovitaksid teadveloleku kursust oma sõbrale või kolleegile?”)

Kursus koosneb kaheksast 120-minutilisest kohtumisest, hõlmates kõiki klassikalisi teadveloleku tahke. Kohtumiste vahe on tavaliselt 1 nädal. Grupi suurus on 8-18 inimest – see võimaldab liikumist süvatasandile. Osalejad on koolitusel õpetaja poolt toetatud ning nad saavad koolituselt kaasa teadveloleku harjutused, kirjalikud materjalid, raamatu “Ärksus”, nutitoe ja helifailid teadvelolekuharjutustega. NB! Tutvu ka kursuse mõju-uuringu tulemustega SIIN.

See kursus muudab elusid!

Räägime lähemalt

Igal nädalal uus teema:

1. Automaatpiloodist ärkamine
2. Kehasse ankurdumine
3. Igapäevane teadvelolek
4. Mõtetega suhestumine
5. Raskustele lähenemine
6. Suhestumine enda ja teistega
7. Tasakaalu saavutamine elus
8. Teadvelolek ja sinu hindamatu elu

Püsivate muutuste aset leidmiseks on oluline pühenduda kursuse ajal iseseisvale harjutamisele vähemalt 20 min päevas. Kodused harjutused on toetatud helifailide ja kirjalike materjalide poolt.

PS: Uuri ka avatud kursuste ja videokursuse võimalusi. NB! Kasutades sooduskoodi “Meelerahu”, saab registreeruda Vaikuseminutite teadveloleku kursustele soodushinnaga -10%

Helena Väljaste

Helena Väljaste on psühholoog ja teadveloleku õpetaja, kes omab kümneaastast praktikakogemust mindfulnessis. Helena tegutseb “Meelerahu” kaubamärgi alt ning kasutab teadvelolekul baseeruvaid lähenemisi nii oma töös psühholoogina kui koolitustel. Teadvelolekualaseid koolitusi on ta juhendanud aastast 2012.

Kohandan vajadusel koolituste sisu ja formaati nii, et see vastaks võimalikult täpselt tellija vajadustele ja võimalustele. 
Räägime lähemalt

 

 

See võib olla meelerahu, mis täidab kogu loodust, või rahulikud varahommikused tunnid Sinu toas, või vaikusehetked helide vahel.