CE8Q0279

HELENA VÄLJASTE

Psühholoog ja teadveloleku õpetaja,
motiveeriva intervjueerimise treener

Email: helena@meelerahu.ee
Telefon: +372 524 66 99

Hingespaa OÜ, reg 12709784
Pääsusilma tee 9, 12015 Tallinn (kaart)
LHV a/a EE417700771001368096

Töötan eesti ja inglise keeles.

Tere, rõõm tutvuda! Mina olen Helena

Mind kütkestab hea vaimse vormi ja suurepäraste nõustamisoskuste valdkond. Sestap pakun täna konsultatsioone, koolitan riigiasutusi ja ettevõtteid ning juhendan erinevaid kursuseid. Armastan seda, mida teen ja teen seda, mida armastan!

Omandasin psühholoogia magistrikraadi (cum laude 2011) Tallinna Ülikoolis spetsialiseerumisega nõustamisele. Aastate vältel olen täiendkoolitanud end erinevate psühhoteraapiate ja nõustamistehnikate alal (teadvelolek, enesesõbralikkus, motiveeriv intervjueerimine, kognitiiv-käitumisteraapia, pereteraapia jt).

Mul on 13-aastane kogemus teadveloleku ja (enese)hoolivuse praktikate rakendamisest – see on justkui lõhn, mis on imbunud mu elukanga kiududesse. Olen sertifitseeritud teadveloleku õpetaja – täiendan end selles vallas pidevalt ning panustan aktiivselt selle populariseerimisse ja kvaliteeti Eestis. Samuti inspireerib mind motivatsiooni tugevdamise ja harjumuste muutmise valdkond – rahvusvaheliselt tunnustatud motiveeriva intervjueerimise treenerina nõustan inimesi nende jaoks olulistes muutumisvaldkondades ning koolitan välja nõustajaid erinevatel erialadel. 

Soovid tulla minu juurde konsultatsioonile või kutsuda mind koolitama? Võta minuga lahkelt ühendust – mõtleme koos, et leida just Sinule sobiv lahendus!

Helena

CE8Q0229

Minu teadveloleku taustast

Praktiseerin teadvelolekut igapäevaselt viimased 13 aastat. Kogen praktika mõju isiklikule heaolule ning saan sellest ohtralt innustust, et sütitada ka teisi ses teemas. Õpetan aastast 2012 teadvelolekul baseeruvaid lähenemisi nii konsultatsioonidel kui koolitustel. Mul on ohtralt kogemusi nii avatud koolituste juhendamisest kui riigi- ja erasektori asutuste koolitamisest. Huvist viia teadvelolek haridussüsteemi panustan MTÜ Vaikuseminutid tegemistesse, mille jaoks lõin 8-nädalase teadveloleku kursuse ning kus ma tegelen Vaikuseminutite harjutuste looja ja arendajana.

Teadvelolekust kuulsin psühholoogia õpingute ajal ülikoolis (2003-2011) ning hakkasin seda isiklikus elus praktiseerima aastast 2009. Esimese teadvelolekualase koolituse läbisin aastal 2011. Olen sel teadveloleku teel läbinud mitmeid koolitusi nii Eestis kui mujal, lugenud hulgaliselt häid raamatuid ning kohanud imelisi õpetajaid. Täiendan end selles vallas pidevalt: aastal 2015 studeerisin Inglismaal Mindfulness in Schools programme, aastatel 2017-2018 pühendusin enesesõbralikkuse ja -kaastunde õpingutele (self-compassion) ning aastatel 2019-2021 läbisin põhjaliku õpetajakoolituse oma lemmikõpetajate Tara Brach´i ja Jack Cornfield´i juhendamisel (2-aastane „Mindfulness Meditation Teacher Certification“ programm). Olen ka läbinud 2-aastase MBSR (Mindfulness Based Stress Reduction) õpetajakoolituse ning viimati Google´i poolt välja töötatud mindfulnessi programmi “Search Inside Yourself” (SIY). Hetkel õpin Oxfordi ülikooli juures programmi “Mindfulness: Teaching in the Workplace”. Soovin panustada sellesse, et üha enam asutusi saaksid süsteemselt mindfulnessi hüvedest kasu lõigata.

Minu MI taustast

Rakendan motiveeriva intervjueerimise (MI) alaseid oskuseid nii individuaalklientide nõustamisel kui motivatsioonigruppides. Ning mis seal salata, kasutan pea kõikidel oma eripalgelistel koolitusel motiveerimise alaseid võtmeid: tegu on niivõrd väärtusliku ja unikaalse suhtlemismeetodiga. Viin läbi MI alg- ja kesktaseme koolitusi ning õpetan motiveerivat intervjueerimist kasutama grupi- ja tiimitöös (MI in groups, MI Lead). Olen löönud kaasa ka MI kodeerijate ja superviseerijate ridades.

Motiveeriva intervjueerimise baaskoolituse ja edasijõudnute kursuse läbisin 2011. aastal Inga Kartoni juhendamisel. Samal aastal õppisin Ray Gingerichi käe all selgeks intervjuude kodeerimise ja superviseerimise MITI manuaali järgi. 2013. aastal läbisin Eesti MI treenerite koolituse (treeneriteks Inga Karton ja Tõnu Jürjen) ning koolituse MI gruppide läbiviimise alal (koolitajateks Karen Ingersoll, Joel Porter ja Chris Wagner). 2015. aastal sai end kurssi viidud uue intervjuude kodeerimise ja tagasisidestamise süsteemi MITI 4-ga ning 2017. aastal läbisin rahvusvahelise MI treenerikoolituse (treeneriteks Denise Ernst, Inga Karton, Irja Koikson). 

Olen Eesti Motiveeriva Intervjueerimise ja Treeningu Assotsiatsiooni (EMITA) asutajaliige, minu peamiseks huviks on MI kvaliteedi ja kättesaadavuse tõstmine Eestis. Koolitan MI-s meedikuid, sotsiaaltöötajaid, toitumisnõustajaid, karjäärinõustajaid, treenereid, spetsialiste korrektsioonisüsteemis, õpetajaid jt. 

Pakun erineva suunitlusega konsultatsioone:

ashley-batz-unsplash

Olevikuteraapia: valgusta oma teed

Soovid leida lahenduse oma, emotsionaalsetele, mõttelistele, käitumuslikele või suhteprobeemidele?

Olevikuteraapia võimaldab Sul selgelt teadvustada Sinu jaoks probleemset ja ähmast. Nähes ühtäkki kõike selgelt ja osana laiemast pildist, mõistad, kuidas muuta nii olevik kui tulevik paremaks. Sinu nõustajana võimaldan ma Sul avastada vastused enda seest ning toetan Sind muutustes.

radu-florin-648487-unsplash

Meelerahu tee: ole vaimselt heas vormis

Oled valmis panustama oma vaimsesse heaolusse? Tahad muuta oma sissejuurdunud harjumusi? Soovid võtta elust täiel määral osa ja kogeda seejuures ärksust ning meelerahu? Siis siin on midagi Sulle!

Teadvelolekul (mindfulness) ja enesesõbralikkusel põhinev praktikaprogramm toetab Sind, et saaksid olla oma parimas vaimses vormis.

rawpixel-632454-unsplash

Motivatsioonijutud: pühendu olulisele

Kas Sinu elus on midagi, mida Sul on vaja muuta? Tunned Sa puudust pühendumusest või enesekindlusest? Vajad väestavat tuge?

Motivatsioonijuttudest on Sulle abi siis, kui Sul tuleb lõpule viia mõni projekt, loobuda millestki, mis Sind enam ei toeta, või saada juurde mõni kasulik harjumus. Väestad end siin, et saaksid ületada Sind piiravad takistused!

Helena vastuvõtt

Selline on meelerahu hingespaa - oled südamest oodatud!

Naudin teiste toetamist nende heaolu tõstmise, sisemise motivatsiooni äratamise ja suurema rõõmu ning rahu kogemise teel.

Kohtumiseni!

Helena

georgia-de-lotz-468526-unsplash