Helena vastuvõtt

Selline on Meelerahu hingespaa – oled teretulnud!

HELENA VÄLJASTE

Psühholoog ja teadveloleku õpetaja
Email: helena@meelerahu.ee
Telefon: +372 524 66 99
Skype: meelerahus

Meelerahu hingespaa
Hingespaa OÜ, reg 12709784
Pääsusilma tee 9, 12015 Tallinn (kaart)
LHV a/a EE417700771001368096

Töötan eesti ja inglise keeles.

Tere, rõõm tutvuda! Mina olen Helena

Omandasin psühholoogia magistrikraadi (cum laude 2011) Tallinna Ülikoolis spetsialiseerumisega nõustamisele. Aastate vältel olen täiendkoolitanud end erinevate psühhoteraapiate ja nõustamistehnikate alal (teadvelolek, enesesõbralikkus, motiveeriv intervjueerimine, kognitiiv-käitumisteraapia, pereteraapia, rännakuteraapia jt.).

Mul on 10-aastane kogemus teadveloleku ja (enese)hoolivuse praktikate rakendamisest – see on justkui lõhn, mis on imbunud mu elukanda kiududesse. Olen sertifitseeritud teadveloleku õpetaja – täiendan end selles vallas pidevalt ning panustan aktiivselt selle populariseerimisse ja kvaliteeti Eestis.

Mind kütkestab vaimse tervise probleemide ennetamise ja hea vaimse vormi toetamise valdkond. Sestap tegutsen täna oma teraapiapraksises, koolitan ja juhendan erinevaid kursuseid. Armastan seda, mida teen!

Kui soovid tulla minu juurde teraapiasse või kutsuda mind koolitama, siis võta palun lahkelt minuga ühendust. Olen kindel, et leiame Sinu küsimusele või ettepanekule koos hea lahenduse.

Rõõmus ja tänus
Helena

071

Minu teadveloleku taustast

Teadvelolekust kuulsin psühholoogia õpingute ajal ülikoolis (2003-2011) ning hakkasin seda isiklikus elus praktiseerima aastast 2009. Esimese teadvelolekualase koolituse läbisin aastal 2011. Olen sel teadveloleku teel läbinud mitmeid koolitusi nii Eestis kui mujal, osalenud e-koolitustel, lugenud hulgaliselt häid raamatuid ning kohanud imelisi õpetajaid. Täiendan end selles vallas pidevalt: aastal 2015 studeerisin Inglismaal Mindfulness in Schools programme, aastatel 2017-2018 pühendusin enesesõbralikkuse ja -kaastunde õpingutele (self-compassion) ning aastatel 2019-2021 läbisin põhjaliku õpetajakoolituse oma lemmikõpetajate Tara Brach´i ja Jack Cornfield´i juhendamisel (2-aastane „Mindfulness Meditation Teacher Certification“ programm). Käesolevalt läbin 2-aastast MBSR (Mindfulness Based Stress Reduction) õpetajakoolitust.

Olen saanud teadlikkuse õpet ka Ingvar Villido käest, läbides “Teadliku Muutuse Kunst I-V” kursuste seeria ja saades pühendused kriya jooga I ja II astmesse (2010-2014).

Viimased 10 aastat praktiseerin ma teadvelolekut igapäevaselt. Kogen seeläbi selle mõju isiklikule heaolule ning maitsen praktika vilju.

Tööalaselt kasutan ma teadvelolekul baseeruvaid lähenemisi nii oma teraapiatöös kui koolitustel. Seda aastast 2012. Oman kogemust nii avatud koolituste juhendamisest kui riigi- ja erasektori asutuste koolitamisest. Huvist viia teadvelolek haridussüsteemi panustan ka MTÜ Vaikuseminutid tegemistesse, mille jaoks lõin 8-nädalase teadveloleku kursuse ning kus ma tegelen Vaikuseminutite harjutuste loojana ja arendajana.

Vaata ka minu teadveloleku- ja psühhoteraapiaalast CV-d.

Minu MI taustast

Rakendan motiveeriva intervjueerimise (MI) alaseid oskuseid nii individuaalklientide nõustamisel kui motivatsioonigruppides. Ning mis seal salata, kasutan pea kõikidel oma eripalgelistel koolitusel motiveerimise alaseid võtmeid: tegu on niivõrd väärtusliku ja unikaalse suhtlemismeetodiga. Viin läbi MI alg- ja kesktaseme koolitusi ning koolitusi, mis on suunatud motiveeriva intervjueerimise kasutamises grupitöös (MI in groups). Olen löönud kaasa ka MI kodeerijate ja superviseerijate ridades.

Motiveeriva intervjueerimise baaskoolituse ja edasijõudnute kursuse läbisin 2011. aastal Inga Kartoni juhendamisel. Samal aastal õppisin Ray Gingerichi käe all selgeks intervjuude kodeerimise ja superviseerimise MITI manuaali järgi. 2013. aastal läbisin Eesti MI treenerite koolituse (treeneriteks Inga Karton ja Tõnu Jürjen) ning koolituse MI gruppide läbiviimise alal (koolitajateks Karen Ingersoll, Joel Porter ja Chris Wagner). 2015. aastal sai end kurssi viidud uue intervjuude kodeerimise ja tagasisidestamise süsteemi MITI 4-ga ning 2017. aastal läbisin rahvusvahelise MI treenerikoolituse (treeneriteks Denise Ernst, Inga Karton, Irja Koikson).

Olen Eesti Motiveeriva Intervjueerimise ja Treeningu Assotsiatsiooni (EMITA) asutajaliige, kus minu peamiseks huviks on MI kvaliteedi ja kättesaadavuse tõstmine Eestis. Minu kireks on MI kombineerimine mindfulnessiga (nt ärksa toitumise ja liikumise koolituste ja teraapiate raames).

Vaata ka minu MI-alast CV-d.

Viin Meelerahu hingespaas läbi järgmiseid teraapiaid:

daniel-kim-90534-unsplash

Olevikuteraapia

Minult küsiti üks päev, et kuidas ma ennast kui terapeuti ühe sõnaga nimetaksin. Ma ei osanud esiteks vastata. Mõni aeg hiljem sain aga selge vastuse: olevikuterapeut. Peamine, mida oma töös kasutan, on südamega kohalolu. Seeläbi avanevad minu jaoks intuitsioon ja inspiratsioon, mis võimaldavad erinevate teadmiste oskusliku kasutamise inimeste aitamisel. Võimaldan inimestel avastada vastused enda seest ja toetan neid muutustes. See on imeilus!

Loo selgust
jonas-weckschmied-117633-unsplash

Meelerahu tee

Olen aastaid praktiseerinud teadvelolekul ehk mindfulnessil põhinevaid praktikaid, samuti rakendanud Teadliku Muutuse Kunsti tehnikaid. Meelerahuni nende kaudu just jõudsingi. Tean, et inimene saab päriselt õnnelikuks ainult siis, kui ta teeb läbi vaimse evolutsiooni – tõuseb kõrgemale oma keha, emotsioonide ja mentaalsusega samastumisest ning muutub nende vaatlejaks. Olen rõõmus ja tänus, kui saan aidata teisigi selle suure arenguülesande lahendamise juures.

Ole vaimselt vormis
fatima-fuentes-696809-unsplash

Motivatsioonijutud

Motiveeriv intervjueerimine (MI) on üks minu uurimisobjekte. Kui kasutan MI tehnikaid, siis vaatlen imestava austusega, kuidas inimesed leiavad üles enda sees peituva motivatsioonijõu. Olenevalt inimeste endi valmidusest saan aidata nende sees peituval jõul tugevneda nii, et neile saab võimalikuks viia ellu endile tarvilikud muutused: jätta selja taha midagi kasutut või alustada uue ja kasulikuga. Rõõmustan, kui saan olla teistele toeks nende muutumise teel!

Muutu rõõmuga

Naudin teiste toetamist nende potentsiaali avamise, sisemise motivatsiooni äratamise ja suurema kohalolu kogemise teel.

Kohtumiseni!

Helena

georgia-de-lotz-468526-unsplash