Meelerahu kogemuskoolitus

Kujutle, et keset merd asub üks eriline saar. Meelerahu saar. Iga kord, kui Sa sellele saarele jõuad, tunned Sa ühtäkki, et Sul pole enam mitte millestki puudus ja et Sul pole midagi üle. Tunned end rahulikuna ja märkad, kui klaar on Su pea. Siin on kõik erksam – märkad oma hingamist, värvinüansse, kuuled linnulaulu ja tunned kerget tuule paitust oma kehal. Olles heas kontaktis iseenda ja käesoleva hetkega, tunned endas kerkivat tänutunnet ja Sa nendid: “Jah, ma tõepoolest elan”.

Selline saareke peitub meis kõigis. Sul tasub vaid taasavastada pigevaba maailm enda sees ja tulla puhkama oma sisemisele meelerahu saarele.

eBJIgrh3TCeHf7unLQ5e_sailing-5

Ideaalne võimalus kohtumaks oma sisemise rahuga on läbi meelerahu praktilise kogemuskoolituse. See on koht, kus me tuleme kokku väikeses grupis (6-15 inimest), et teha igapäevaseid tegevusi väga erilisel, teadvustatud moel. Me vaatleme oma tundmuseid, hingame teadlikult, naudime sööki ja jooki, suhtleme ja liigume, aga teeme seda viisil, mis pakub meie hingele kosutust ja rahustab meelt. Lisaks sellele, et koged siin meelerahu ja taastud pingetest, omandad ka tõhusaid viise, kuidas luua selliseid meelerahu saarekesi oma igasse päeva.

See erilise rõhuasetusega kogemuskoolitus baseerub teadvelolekul (mindfulness) – kunstil olla käesolevas hetkes koos lahke ja uudishimuliku tähelepanuga. Teadvelolek on vastand automaatpiloodile, aidates meil olla rohkem kohal ja mitte ainuüksi tormata läbi elu. Uuringute järgi toob teadveloleku rakendamine kaasa tervislikke muutusi harjumustes, vähendab läbipõlemise riski, depressiivsust, stressi ja ärevust, suurendab heaolu ja enesejuhtimise võimet, parandab und ja aitab ennetada paljude haiguste väljakujunemist.

Kogemuskoolitusi viin läbi aastast 2012

Helena Väljaste

AVATUD KOGEMUSKOOLITUS – korraldan avatud paaritunniseid kogemuskoolitusi paar korda aastas ning huviliste koondumisel (6-15 osalejat). Seetõttu anna endast palun huvi korral kindlasti teada ja ma lisan Su huviliste nimekirja.

TELLITUD KOGEMUSKOOLITUS – saad tellida meelerahu kogemuskoolitust oma ettevõttesse, sõprusringkonnale, tervishoiu asutuse juurde, kooli. Kogemuskoolituse rõhuasetus sünnib koostöös Sinuga, hea tellija. Soovitatav grupi suurus on 6-15 inimest. Meie koosloomes sünnivad:

  • mõnetunnised või 1-2 päevased kogemuskoolitused
  • pikema perioodi peale jaotatud koolitused

[themify_button style=”large rect black outline” color=”white”  link=” https://meelerahu.ee/wordpress/kontakt/#helenast” text=”black” ]Loe minu kohta lähemalt[/themify_button]

[themify_button style=”large rect black outline” color=”white”  link=” https://meelerahu.ee/wordpress/kontakt/” text=”black” ]Võta minuga ühendust[/themify_button]

 

[themify_quote]See võib olla meelerahu, mis täidab kogu loodust, või rahulikud varahommikused tunnid Sinu toas, või vaikusehetked helide vahel[/themify_quote]

 

PRAKTIKUMIS OSALENUTE ARVAMUSED:

Raili2

[themify_quote]Raili (30): Meelerahu õhtu oli kui puhkus. Puhkus oma kohustustest, muredest, tegemistest – see oli aeg iseendale. Aeg, mida ma ei ole taibanud eriti endale võtta. Või isegi kui olen võtnud, siis pole osanud seda enda jaoks niimoodi meeldivalt kasutada, mõtestada, väärtustada. Sain sellelt õhtult väga palju mõtteainet ning väga sageli leian ennast mõtisklemast just iseenda vajaduste, soovide ja unistuste üle – mitte selle üle, mida oleks vaja või mõistlik teha. Usun, et kõige olulisemaks märksõnaks on „kontakt iseendaga” – ma ei saa öelda, et selle saavutamine mul hästi õnnestub, kuid ma proovin ja tänu sellele õhtule ma tean, et see on see asi, mille poole ma tahan püüelda.
Helena on oma heasoovlikkuse, meelerahu ning läbimõeldusega suurepäraseks eeskujuks ning õhtu tema seltsis juba iseenesest tohutult innustav.[/themify_quote]

Marko

[themify_quote]Marko (32): Kui tihti:
– on meil aega, et kõike korralikult, põhjalikult ja mõtestatult teha?
– me tõeliselt juurdleme selle üle, kuidas on kasvanud kirsipuu või millise pika tee on läbinud kuivatatud kirss meie peos, enne kui selle lõhna nuusutame ja maitset tunneme?
– me teretame ja tutvustame end uuele meeldivale inimesele ilma sõnadeta, lihtsalt tema vastas seistes ja talle pikalt silma vaadates?
– me liigume ruumis ja elus sellise tempoga, nagu just meile meeldib ja sobib?
– me juurdleme elu tõeliste väärtuste üle ja anname endale aru, mis on täiesti teisejärguline?
– me hingame õigesti, muretult ja rahulikult?
– me tunneme, et kogu elu on vägagi elamisväärne?
Vastused nendele ja Sinu paljudele teistelegi küsimustele aitab Helena leida Meelerahu praktikumis![/themify_quote]

Kohtumiseni meelerahu saarel!