Õnneteadus Hopneri Majas

Helena Väljaste

Käisin täna Hopneri Majas seenioritele õnneteaduste loengut andmas. Ühe soovitusena andsin neile edasi hea tänulikkuse praktika.

Hopneri Majas on võrratu Kesklinna Seenioride Ülikooli nime kandev õppeprogramm. Õppida saab neljas teaduskonnas: Tallinna ajaloo ja kultuuri teaduskond, psühholoogia teaduskond, terviseteaduskond, riigiteaduste teaduskond. Loengud toimuvad nii eesti kui vene keeles ning need on eakatele õppuritele tasuta.

Kui eelmine kord pidasin seal loengut stressivabast elust ja meelerahu saavutamisest, siis täna kutsuti mind sinna rääkima õnneteaduse teemal. No küll see oli õnnestav kogemus! Osalejad kuulasid siira tähelepanuga ja tegid erinevaid kogemuslikke harjutusi meelsasti kaasa. Visati veel nalja, et ega teine ilma komandata jää: ühesõnaga mind oodatakse sinna tagasi. 🙂

Oma kogemuse põhjal teame, et hetkedel, mil kogeme tänulikkust, on tunda ka õnne kohalolu. Need käivad justkui käsikäes ja nüüd kinnitab vastavat seost ka teadus. Ühe soovitusena andsin seenioritele edasi järgmise tänulikkuse praktika:

  • Keskendu sellele, mille eest oled tänulik oma elus – eriti asjadele, mida pead tavaliselt iseenesestmõistetavaks. Loetle neid enesele nii aeglaselt, et tunneksid iga üksiku tänuobjekti väärtust. Loetle vähemalt 5.
  • Umbes 30 sekundi pärast peaksid sa tundma tänulikkust oma südames, ka ilma sõnu lausumata. Luba tänulikkuse tundel kasvada.
  • Su süda muutub pehmemaks ja avaneb ning tänulikkuse energia hakkab sealt nüüd välja voolama. Koged võimsat kohaloleku väge, mis on täidetud andmise rõõmuga.

Ega pelgast lugemisest piisa – katseta kohe ja vaata, kas toimib!