HELENA VÄLJASTE

Psühholoog ja olevikuterapeut
Email: helena@meelerahu.ee
Telefon: +372 524 66 99
Skype: meelerahus

Meelerahu hingespaa
Hingespaa OÜ, reg 12709784
Pääsusilma tee 9, 12015 Tallinn (kaart)
LHV a/a EE417700771001368096

Töötan eesti ja inglise keeles

 

Selline on Meelerahu hingespaa - oled oodatud!
Selline on Meelerahu hingespaa – oled oodatud!

Tere, rõõm tutvuda! Mina olen Helena

Omandasin psühholoogia magistrikraadi (cum laude 2011) Tallinna Ülikoolis spetsialiseerumisega nõustamisele. Aastate vältel olen täiendkoolitanud end erinevate psühhoteraapiate ja nõustamistehnikate alal (teadvelolekuteraapia (mindfulness), enesekaastunne (self-compassion), motiveeriv intervjueerimine, kognitiiv-käitumisteraapia, sisemine ökoloogia, rännakuteraapia jt.). Erialaste teadmiste kõrval toetavad minu arengut praktilised õpetused teadvelolekust, enesesõbralikkusest, Teadliku Muutuse Kunstist (TMK) ja iidsest krija jooga traditsioonist (“kriya” – täieliku teadvelolekuga tehtud tegu).

Kui soovid tulla minu juurde teraapiasse või kutsuda mind koolitama, siis võta palun lahkelt minuga ühendust. Olen kindel, et leiame Sinu küsimusele või ettepanekule koos hea lahenduse.

Rõõmus ja tänus
Helena

Minu teadveloleku taustast

Teadvelolekust ehk ärksameelsusest (mindfulness) kuulsin psühholoogia õpingute ajal ülikoolis (2003-2011) ning hakkasin seda praktiseerima aastast 2009. Olen sellel teel lugenud hulgaliselt häid raamatuid ning kohanud imelisi õpetajaid. Olen läbinud kaks 6-nädalast kursust UCLA Mindful Awareness Research Center´is: 2011. aastal “Mindful Awareness Practice I for Daily Living” (Diana Winston ja Tempel Smith) ning 2013. aastal “Mindful Awareness Practice II: Finding Happiness” (Diana Winston & Gael Belden). Samuti mitmeid 8-nädalasi mindfulnessi kursuseid, nende seas “Finding Peace in a Frantic World” (Mark Williams ja Danny Penman), “Mindfulness Based Cognitive Therapy” (Ian Linn, Anni Kuusik jt) ja “Meditation and Psychotherapy” (Tara Brach). Soovist tuua teadvelolek meie haridussüsteemi, läbisin 2015. aastal Inglismaal Mindfulness in Schools “.b”  ja “Teach .b Foundations” programmid. Löön kaasa MTÜ-s Vaikuseminutid, mille jaoks ma lõin 8-nädalase teadveloleku kursuse ning kus ma tegelen Vaikuseminutite harjutuste arendajana. 

Ühtlasi õppisin aastatel 2010-2014 Ingvar Villido käe all, läbides “Teadliku muutuse kunst I-V” kursuste seeria ja saades pühendused krija jooga I ja II astmesse. Enesesõbralikkuse ja -kaastunde alal olen palju õpetusi saanud Tara Brach´ilt ja Valve Pärnalt.

Viimasel ajal paelub mind enesesõbralikkuse ja -kaastunde teema (self-acceptance, self-love, self-compassion) ning läbin usinasti sellealaseid e-kursuseid. Praktiseerin õpitut oma elus hetk hetke haaval ja jagan teadvelolekualaseid oskusteadmisi teistega nii koolitustel kui individuaalteraapias.

Vaata ka minu teadveloleku- ja psühhoteraapiaalast CV-d.

Minu mi taustast

Rakendan motiveeriva intervjueerimise (MI) alaseid oskuseid nii individuaalklientide nõustamisel kui motivatsioonigruppides. Ning mis seal salata, kasutan pea kõikidel oma eripalgelistel koolitusel motiveerimise alaseid võtmeid: tegu on niivõrd väärtusliku ja unikaalse suhtlemismeetodiga. Viin läbi MI alg- ja kesktaseme koolitusi ning koolitusi, mis on suunatud motiveeriva intervjueerimise kasutamises grupitöös (MI in groups). Olen löönud kaasa ka MI kodeerijate ja superviseerijate ridades.

Motiveeriva intervjueerimise baaskoolituse ja edasijõudnute kursuse läbisin 2011. aastal Inga Kartoni juhendamisel. Samal aastal õppisin Ray Gingerichi käe all selgeks intervjuude kodeerimise ja superviseerimise MITI manuaali järgi. 2013. aastal läbisin Eesti MI treenerite koolituse (treeneriteks Inga Karton ja Tõnu Jürjen) ning koolituse MI gruppide läbiviimise alal (koolitajateks Karen Ingersoll, Joel Porter ja Chris Wagner). 2015. aastal sai end kurssi viidud uue intervjuude kodeerimise ja tagasisidestamise süsteemi MITI 4-ga ning 2017. aastal läbisin rahvusvahelise MI treenerikoolituse (treeneriteks Denise Ernst, Inga Karton, Irja Koikson).

Olen EMITA liige, kuhu panustasin uue kodulehe loomise näol ning minu huviks praegu on eestkätt MI-alaste koolituste kvaliteet ja levik Eestis. Minu kireks on MI kombineerimine mindfulnessiga (nt ärksa toitumise ja liikumise koolituste ja teraapiate raames).

Vaata ka minu MI-alast CV-d.

Viin Meelerahu hingespaas läbi järgmiseid teraapiaid:

Olevikuteraapia

Minult küsiti üks päev, et kuidas ma ennast kui terapeuti ühe sõnaga nimetaksin. Ma ei osanud esiteks vastata. Mõni aeg hiljem sain aga selge vastuse: olevikuterapeut. Peamine, mida oma töös kasutan, on inimese enda siin ja praegu avalduvad füüsilised aistingud, harjumused, emotsioonid ja mõtted. Need võimaldavad ligipääsu alateadvusest pärinevatele mustritele ja üliteadvusest tulevale infole. Mina vaid võimaldan ja suunan ning inimene ise avastab tõe enda seest. See on imeilus! 

Loo selgust

Meelerahu tee

Olen aastaid tegelenud krija jooga ja teadliku muutuse kunstiga, samuti uurinud ja praktiseerinud teadvelolekul ehk mindfulnessil põhinevaid praktikaid. Meelerahuni nende kaudu just jõudsingi. Tean, et inimene saab päriselt õnnelikuks ainult siis, kui ta teeb läbi vaimse evolutsiooni – tõuseb kõrgemale oma keha, emotsioonide ja mentaalsusega samastumisest ning muutub nende vaatlejaks. Olen rõõmus ja tänus, kui saan aidata teisigi selle suure arenguülesande lahendamise juures.

Ole vaimselt vormis

Motivatsioonijutud

Motiveeriv intervjueerimine (MI) on üks minu uurimisobjekte. Kui kasutan MI tehnikaid, siis vaatlen imestava austusega, kuidas inimene leiab üles enda sees peidus oleva motivatsioonijõu. Olenevalt inimese enda valmidusest saan aidata tema sees peituval jõul tugevneda nii, et talle saab võimalikuks viia ellu endale tarvilikud muutused: jätta maha mõni kasutu harjumus või alustada uue ja kasulikuga. Rõõmustan, kui saan olla teistele toeks nende muutumise teel!

Muutu rõõmuga

Naudin teiste toetamist nende potentsiaali avamise, sisemise motivatsiooni äratamise ja suurema kohalolu kogemise teel.

Kohtumiseni!

Helena